معرفی کتاب

خلاصه ای از محتوای کتاب راز پایداری عشق

*  کتاب راز پایداری عشق نوشته دکتر هارویل هندریکس، مبدع ایماگوتراپی، در پنج بخش نگاشته شده است.

بخش اول به این موضوعات می‌پردازد که ما به‌عنوان یک فرد مجرد و یک انسان چه کسی هستیم، در آرزوی چه هستیم و اینکه روابط ما چگونه می‌تواند به مسیری برای محقق کردن عمیق‌ترین امیال و آرزوهای مان تبدیل شود.

هدف بخش دوم و سوم کتاب این است که به ما در خودشناسی کمک کند و به ما نشان دهد که چگونه تجارب دوران کودکی‌مان، در شکل‌گیری شخصیت بزرگ‌سالی ما نقش دارد. بخش دوم مشخصاً درباره این موضوع صحبت می‌کند که ما چگونه بزرگ و تربیت شده‌ایم و بخش سوم درباره فرایند جامعه‌پذیری یا اجتماعی شدن می‌باشد. ازآنجایی‌که آموزه‌ها و تربیت‌های اجتماعی در رابطه با جنسیت و ترجیحات جنسی تأثیر بسیار قدرتمندی روی روابط بزرگ‌سالی ما دارد، یک فصل کامل را به این موضوع اختصاص داده‌ام. هم‌زمان که این بخش‌ها را مطالعه می‌کنید و تمرین‌های آن را انجام می‌دهید، به‌تدریج برای شما روشن می‌شود چگونه تجارب دوران کودکی، مسیر فعلی شما را ترسیم کرده است. شما متوجه خواهید شد کسی که ما عاشقش می‌شویم و همین‌طور راهبردها و شیوه‌های رفتاری ما در روابط، محصول مستقیم و غیرمستقیم رویدادها و تجاربی است که قبل از این برای ما رخ داده است.

موضوع بخش چهارم کتاب، عوامل تأثیرگذار روان‌شناختی در روابط است. در این بخش به این موضوع پرداخته می‌شود که کودکی ما، چه نقشی در انتخاب‌های عشقی ما داشته و دارد. شاید توصیف من از «رابطه ناخودآگاه» برای شما آشنا به نظر برسد: از یک شروع رمانتیک همراه با شور و لذت تا گرفتار شدن در لحظات ناکامی و خشم و تقلا و سرخوردگی تا پایان داستان رابطه در معما، درد و رنج. با همه این اوصاف، من معتقدم این امیدواری وجود دارد که بتوانیم مسیر رابطه هشیار و صمیمی که آرزوی آن را داریم، ترسیم کنیم. «رابطه آگاهانه» ای که در آن طرفین چالش‌های روشن نگه‌داشتن عشق دلخواه خود را درک کرده و با پذیرش این چالش‌ها به‌سوی تعالی و رشد قدم برمی‌دارند.

درنهایت بخش پنجم کتاب، حاوی تمرین‌های عملی است که با انجام آن‌ها مهارت‌هایی برای تغییرات رفتاری ضروری در مسیر تبدیل‌شدن به یک «مجرد آگاه» یا «هشیار» کسب می‌کنید و به‌این‌ترتیب برای «زندگی مشترک آگاهانه» آماده می‌شوید. آخرین فصل کتاب به شما تصویری از عشق واقعی و پایدار ارائه می‌کند که در اصل همان پاداشی است که بعد از تلاش‌های فراوان برای خلق رابطه‌ای آگاهانه دریافت خواهید کرد.

برای تهیه کتاب به آی دی زیر تلگرام پیام ارسال فرمایید:
@ImagoOnline

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *